Голова ЄЦБ закликає не відкладати кроки щодо зниження держборгів

Понеділок, 30 серпня 2010, 10:09

Голова Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше вважає "дуже небезпечним" відкладати кроки щодо зниження державних і корпоративних боргів.

Про це він заявив, виступаючи у п'ятницю в американському Джексон Хоул, де пройшов науковий симпозіум, в якому брали участь голова Федерального резерву Бен Бернанке, керівник Банку Японії Масаакі Сіракава, повідомляє агентство "Интерфакс".

За його словами, такі кроки необхідні не просто у зв'язку із завершенням періоду рецесії, але самі по себе є "важливою умовою сталого та тривалого підйому".

Таким чином, Тріше знову висловився за якнайшвидше посилення монетарної політики, а не за надання нових стимулів економіці.

У цьому його позиція розходиться з думкою американських грошових властей.

Голова ЄЦБ відзначив, що дехто пропонує відкласти поки вирішення питань, пов'язаних з фінансовими дисбалансами, щоб вирішити короткострокові проблеми з підтримки економічного зростання.

"Вважаю, що слідування таким поглядам дуже небезпечно", - сказав він, нагадавши в цьому зв'язку про негативний кризовий досвід розвитку Японії в 90-х роках.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!