"Газпром" дасть Україні знижку лише коли Фірташу повернуть газ?

Понеділок, 30 серпня 2010, 08:51

Україна може розраховувати на пільги від "Газпрому" тільки після того, як "Нафтогаз" поверне 12,1 млрд. кубометрів газу "РосУкрЕнерго".

Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на джерела в "Газпромі".

Ця умова стосується заяви глави "Газпрому" Олексія Міллера про те, що Україна зможе отримувати газ за російськими цінами у разі злиття "Газпрому" з "Нафтогазом".

Крім того, за даними джерел, у разі рішення Верховного суду на користь "РосУкрЕнерго", "Нафтогаз" протягом декількох днів спише газ на користь трейдера, не підіймаючи його зі сховищ.

Далі, за словами менеджера "Газпрому", весь газ буде продано через "УкрГаз-Енерго", по якого 50% належать "РосУкрЕнерго" і "Нафтогазу", в Україні з мінімальною націнкою.

Після цього "РосУкрЕнерго" поверне НАК з отриманої виручки (більше 3 млрд. доларів) 1,7 млрд. доларів - це борг трейдера, який погасив у 2009 році "Нафтогаз".

Як повідомлялося, у п'ятницю голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що об'єднання "Газпрому" з НАК "Нафтогаз України" дозволить населенню України в майбутньому отримувати газ за низькими цінами на рівні російських.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!