Ринком ходить привид банку "Україна"

Понеділок, 2 серпня 2010, 10:50

Відразу кілька комерційних фірм претендують на кредити, які багато років тому видавав збанкрутілий банк "Україна", але так і не отримав їх назад.

Про це пише газета "Дело" із посиланням на свої джерела.

Першими з вимогами повернути отримані позики зіткнулися Національна акціонерна компанія "Хліб України" та державне підприємство "Селідоввугілля".

За даними видання, на борг "Хліба України" у розмірі близько 14 млн. гривень перед збанкрутілим банком претендує компанія "Агентство Консалтинг-профі", а із "Селідовугля" 13,3 млн. гривень "вибиває" "Українська гірничо-промислова компанія".

Компанія "Агентство Консалтинг-профі", яка зараз виставила претензії до "Хлібу України", уклала договір про відступлення права вимоги боргу на 14 млн. гривень із ліквідатором банку "Україна" навесні 2008 року. Тепер фірма намагається підтвердити і узаконити цю угоду в суді.

За аналогічним шляхом, згідно із судовими документами, пішла "Українська гірничо-промислова компанія".

Цій фірмі дісталося право вимоги по кредиту в 13,3 млн. гривень, який був виданий держпідприємству "Селідоввугілля" банком "Україна".

Договір між "Української гірничо-промисловою компанією" і ліквідаторами банку був підписаний у грудні 2008 року - за кілька днів до закінчення ліквідації "України". Тепер "Українська гірничо-промислова компанія" також через суди домагається підтвердження цієї угоди.

Як відомо, банк "Україна" являв собою правонаступника Агропромбанку СРСР (українське відділення) і був одним з трьох найбільших фінансових установ України.

Його клієнтами були понад 1,7 млн. фізичних і понад 200 тис. юридичних осіб. Всі вони постраждали від банкрутства банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!