В серпні підприємці побачать тільки другий транш ПДВ-облігацій

Четвер, 19 серпня 2010, 17:22

Мінфін після 24 серпня планує випустити лише другий транш ПДВ-облігацій.

Про це повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко на прес-конференції, пише тижневик "Дзеркало тижня".

Раніше Мінфін планував до кінця серпня випуск всього обсягу ПДВ-облігацій трьома-чотирма траншами.

"Я точну цифру, за обсягом другого траншу, не можу вам сказати, оскільки згідно із законом про державний бюджет і згідно з іншими законами, які існують, відшкодування податку на додану вартість облігаціями - це виключно добровільне бажання кожного клієнта", - сказав Ярошенко .

За словами міністра, сума другого траншу, можливо, складе більше 10 млрд. гривень, однак може бути і меншою.

Платники податків, маючи заборгованість з відшкодування ПДВ, пишуть заяву про відшкодування податку, яку обробляє податковий орган і передає відповідний реєстр таких платників податків до Мінфіну.

"Я як міністр розглядаю цей реєстр і далі випускаю глобальний сертифікат, для того щоб відшкодувати існуючу заборгованість. Треба 10 сертифікатів - я 10 підпишу, треба 20 - я підпишу 20", - зазначив Ярошенко.

Як повідомлялося, запланований обсяг другого випуску ПДВ-облігацій складе понад 10 мільярдів гривень.

Перший випуск ПДВ-облігацій на суму 48,5 мільйона гривень, який випустив Мінфін на початку серпня поточного року дозволив вирішити проблему відшкодування для 705 платників податків, тоді як загалом на отримання таких цінних паперів чекали близько 2 тисяч підприємств.

Раніше заступник голови Державної податкової адміністрації України Олексій Любченко повідомляв, що випуск ПДВ-облігацій буде завершено цього місяця.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua