Антимонопольники хочуть контролювати рентабельність елеваторів

Середа, 18 серпня 2010, 15:41

АМКУ виступає за встановлення граничних рівнів рентабельності на послуги елеваторів.

Про це повідомив сьогодні на засіданні комітету його очільник Олексій Костусєв, передає агентство "УНІАН".

За його словами, комітет має намір звернутися до уряду з ініціативою "розглянути питання доцільності введення державного регулювання плати за послуги зберігання зерна, зокрема, шляхом встановлення граничного рівня рентабельності зернових складів".

Костусєв повідомив, що комітет звернеться до Кабміну з цією ініціативою наступного тижня.

Як зазначив голова АМКУ, "рентабельність на послуги елеваторів не повинна бути дуже великою". "Ми порушимо це питання, і хай прораховує Міністерство економіки".

Крім того, комітет має намір ініціювати розробку порядку формування тарифів на послуги зі зберігання зерна.

За словами чиновника, можливо, зерносховища будуть розділені на групи, виходячи з рівня їх технічного оснащення, і тариф на їхні послуги буде встановлений залежно від групи.

Крім того, АМКУ вважає за необхідне розробити механізм компенсації зернозберігальним складам зазнаних ними надмірних витрат у зв`язку з цінами на послуги зі зберігання зерна, на які поширюється державне цінове регулювання.

Також комітет вважає за доцільне розробити зміни до законодавчих актів для встановлення зобов`язань зернових складів у разі виникнення необхідності підвищення цін на послуги зі зберігання зерна надавати поклажодавцям розрахунки витрат і підтвердження обгрунтованості підвищення цін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!