Кабмін "списує" у МВФ

Середа, 11 серпня 2010, 12:25

Кабінет міністрів має намір затвердити основні макропоказники на 2011 рік , які практично ідентичні прогнозам МВФ.

Відповідний проект постанови 10 серпня був прийнятий в цілому на засіданні урядового комітету з питань економічної політики, пише видання "Комерсант-Україна".

Втім, на порядку денному сьогоднішнього засідання цей документ не значиться.

За словами джерела в Мінекономіки, прогнози практично не відрізняються від аналогічних оцінок МВФ.

"Не можна говорити, що був якийсь тиск. Ми паралельно вели роботу над прогнозами, просто в цьому році вони виявилися як ніколи близькими", - сказав співрозмовник.

Єдиною відмінністю урядових прогнозів від очікувань МВФ стала оцінка номінального ВВП. Втім, і в даному прогнозі відмінності "несуттєві".

Нагадаємо, бюджет на 2010 рік був розрахований на основі макропоказників, аналогічних прогнозами МВФ.

Згідно з меморандумом про співпрацю з Україною , оприлюдненим днями, валютний фонд очікує в 2011 році помірного зростання української економіки - на 4,3%.

Незважаючи на двоетапне підвищення цін природного газу для населення і підприємств, МВФ прогнозує зниження споживчої інфляції до однозначного рівня - 9,2%, у той час як середньорічна інфляція протягом року складе 11,9%.

Це означає, що гальмування зростання цін очікується в другій половині 2011 року.

Зростання експорту українських товарів у 2011 році трохи сповільниться - до 8,5%, а темпи зростання імпорту залишаться практично незмінними - 10,8%.

Що стосується номінального ВВП, то, за розрахунками МВФ, у 2011 році він досягне 1235 млрд. гривень.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.