У Азарова називають "світовою практикою" збільшений пенсійний вік

Вівторок, 10 серпня 2010, 17:12

Вирівнювання пенсійного віку для чоловіків і жінок відповідає світовій практиці.

Про це ідеться у заяві прес-служби Кабміну.

В уряді наголосили, що для цього рішення є декілька причин.

Зокрема, "уряд змушений позичати гроші в країнах, в яких пенсійний вік вищий, ніж в Україні", йдеться у документі.

У Кабміні також підкреслили, що "минулого року дефіцит Пенсійного фонду склав понад 17 мільярдів гривень".

"В українському суспільстві склалася критична ситуація: при загальній чисельності працюючих в 14 мільйонів, число пенсіонерів досягло понад 13,5 мільйонів людей", - зазначається у заяві.

В уряді підкреслили, що "перехід буде здійснено поступово": "Пенсійний вік для жінок щорічно буде підвищуватися на півроку, збільшившись на 5 років до 2020 року".

"Продовження на 10 років робочого стажу, необхідного для одержання пенсійних виплат у повному обсязі, ліквідує механізм соціальної зрівнялівки, підсилить соціальну справедливість, створить позитивну мотивацію для працюючих продовжити трудову діяльність", - зазначається у заяві.

В уряді вважають, що це "поліпшить збалансованість Пенсійного фонду на 2 мільярди гривень вже в 2011 році".

Як відомо, у меморандумі української влади Міжнародному валютному фонду зазначається, що Україна має намір до кінця 2010 підвищити пенсійний стаж і почати підвищення пенсійного віку для жінок.

Водночас у січні, перед президентськими виборами, Віктор Янукович заявляв, що він проти збільшення пенсійного віку на 5 років.

"Для того, щоб вирішити це питання, треба прийняти відповідний закон. Парламент на це ніколи не піде. Ми це ніколи нікому не дозволимо", - наголошував він.

Янукович тоді заявляв, що збільшувати вік виходу на пенсію явно передчасно: "Зараз ми не маємо морального права це робити. Я на це ніколи не піду".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!