Янукович знайшов новий "національний інтерес" України

Вівторок, 8 червня 2010, 14:57

Президент Віктор Янукович заявляє, що одним із національних інтересів України є налагодження і розвиток торговельно-економічного співробітництва з країнами азійського регіону.

Про це глава держави заявив у Стамбулі, де бере участь у саміті Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії, повідомляє агентство "УНІАН".

"Ми приїхали на саміт, щоб встановити нормальні стосунки з країнами Азії", - сказав Янукович.

Він також повідомив, що обговорив актуальні питання двостороннього співробітництва, зокрема, під час зустрічей із прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Ердоганом.

"Ми зараз зустрілися з прем'єр-міністром Ердоганом і домовилися, що найближчим часом він буде з офіційним візитом в Україні, і ми створимо стратегічну раду між Україною і Туреччиною на вищому рівні, яку очолять прем'єр-міністр Туреччини і президент України", - повідомив Янукович.

Він зазначив, що, зокрема, у відносинах з Туреччиною необхідно спочатку відновити, а в перспективі підвищити як мінімум удвічі товарообіг між двома державами.

"Ми тут тому, що наш національний інтерес - відновити "шовковий шлях" у країни Азії", - наголосив український президент з огляду на важливість і перспективи співпраці з країнами азійського регіону.

Також Янукович заявив, що Україна хоче брати участь в пошуку нових маршрутів для експорту енергоносіїв з Азії до Європи, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"Ми відкриті для політичного діалогу, готові надавати посередницькі послуги, якщо до цього буде проявлений інтерес і виникне відповідна необхідність. Ми хотіли б приймати активну участь у здійсненні масштабних проектів, які обговорюються і в рамках вашого форуму - розвиток транспортних коридорів, пошуку нових маршрутів для експорту енергоносіїв з Азії до Європи", сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!