Азаров проїхався по "баригах" із ковбасою за 60 гривень

Середа, 2 червня 2010, 11:55

Кабінет міністрів має намір впритул зайнятися системною модернізацією агропромислового комплексу України.

Про це заявив прем`єр-міністр Микола Азаров на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє агентство "УНІАН".

Він повідомив, що "вже сьогодні" буде проведена широка нарада на цю тему.

Азаров зазначив, що ситуація в АПК підтверджує, що всі спроби реформ не дали очікуваного результату.

"Прийшов час розірвати замкнуте коло виснаження, втрати продуктивності земель, продуктивності сільськогосподарської праці. Умовно кажучи, потрібно все відкласти в сторону й із залізною послідовністю взятися за два напрямки", - сказав він.

Першим напрямком прем'єр називає забезпечення села передовою технікою та технологіями, другий напрямок - забезпечення цінової політики, яка б стимулювала товаровиробника.

"Скажіть, це нормально, коли молоко у селянина приймають за гривню, а сир продають за сімдесят? Це нормально, коли м`ясо заготовляють за десять гривень, а ковбасу продають по шістдесят? Це не ринок, шановні колеги, це суцільне паразитування на роботі селян", - наголосив Азаров.

При цьому він підкреслив, що "бариги ніколи не створять той середній клас, який є двигуном і опорою сучасного демократичного суспільства".

Прем`єр зазначив, що АПК потребує системної модернізації, яку необхідно проводити паралельно зі зміною структури торгівлі.

"Інфраструктура агровиробництва вимагає істотних вкладень, а соціальна сфера на селі в останні п`ять років лише вмирала", - сказав Азаров.

Він вказав на необхідність оновлення сільгосптехніки вітчизняними конкурентноздатними машинами.

"Питання технічного переоснащення, причому вітчизняною конкурентноздатною технікою, вже давно перезріло... Цю проблему потрібно вирішувати і на регіональному, і на центральному рівнях", - сказав прем`єр-міністр.

При цьому він зазначив, що на засіданні у середу уряд планує затвердити порядок розподілу коштів держбюджету на закупівлю вітчизняної техніки й обладнання для АПК на умовах фінансового лізингу.

Також планується оновити склад міжвідомчої експертної ради, яка відпрацьовуватиме питання державної технічної політики в АПК, включивши до ради представників центральних органів виконавчої влади, профільних наукових і дослідницьких установ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!