Янукович хоче заборонити податківцям приходити без попередження

Понеділок, 14 червня 2010, 17:05

Президент Віктор Янукович пропонує Верховній раді скоротити терміни проведення планових і позапланових перевірок бізнесу органами державної податкової служби.

Про це ідеться в законопроекті № 6517, внесеному президентом на розгляд парламенту і зареєстрованому в Раді 14 червня, пише газета "Дело".

"Проект закону передбачає скорочення термінів проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок", - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Президент, зокрема, пропонує скоротити термін проведення планових виїзних перевірок з 30 до 20 робочих днів (для суб'єктів малого бізнесу - з 20 до 10 робочих днів), а терміни проведення позапланових виїзних перевірок - з 15 до 10 робочих днів (для суб'єктів малого бізнесу - з 10 до 5 робочих днів).

Також глава держави пропонує скоротити терміни можливого продовження таких перевірок таким чином: для планових виїзних перевірок - з 15 до 10 робочих днів (для суб'єктів малого бізнесу - з 10 до 5 робочих днів), для позапланових виїзних перевірок - з 10 до 5 робочих днів (для суб'єктів малого бізнесу - з 10 до 2 робочих днів).

Янукович також пропонує скасувати норму про можливість призупинення проведення планової або позапланової виїзної перевірки на строк до 30 робочих днів з подальшим її продовженням на невизначений термін.

Законопроект, крім того, передбачає скасування права податкової міліції проводити позачергові податкові перевірки того чи іншого платника податків без його попереднього повідомлення, якщо отримана інформація про ухилення платника податків від оподаткування.

Президент пропонує внести відповідні зміни до законів "Про державну податкову службу", "Про систему оподаткування", "Про оподаткування прибутку підприємств", а також до інших законодавчих актів.

На його думку, прийняття законопроекту № 6517 дозволило б запобігти надмірне втручання податкових органів у діяльність суб'єктів господарювання, а також сприяло б недопущення зростання проблем у банківській системі.

До систем органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація, Податкові в Криму, областях, Києві та Севастополі, податкові інспекції в районах, містах.

20 травня Рада прийняла в цілому законопроект № 6337, яким визначено обмеження перенесення збитків у сумі 20% від їх загального обсягу на рік, встановлення формування резервів банками лише на нестандартну заборгованість, зниження допустимих обсягів віднесення банками резервів на валові витрати.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua