Профспілки: погодинна зарплата збільшить безробіття

П'ятниця, 7 травня 2010, 15:17

Встановлення й застосування погодинної мінімальної заробітної плати вимагає істотного доопрацювання й узгодження із профспілками, щоб сприяти реальному підвищенню соціального рівня людей праці.

Про це йдеться в заяві Національного форуму профспілок, повідомляє агентство "Українські новини".

НПФ мотивує необхідність доопрацювання урядового документа тим, що, на їх думку, введення погодинної оплати праці знизить рівень захищеності працівників і звузить їх законні права в сфері трудових відносин.

Профспілки вважають, що ця постанова дає змогу роботодавцям ухилятися від підвищення мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімуму, що передбачає держбюджетом-2010, чим нівелюються власні рішення Кабміну щодо підвищення соцстандартів.

На думку НФП, введення погодинної плати праці дасть роботодавцям змогу довільно скорочувати кількість робочих годин, залишаючи робітникові обсяг робіт, розрахований на восьмигодинний або триваліший робочий день.

"Таким чином, фактична зарплата зменшиться, а норма експлуатації працівників буде збільшуватися", - стверджують у профспілках.

Крім цього, профспілки вважають, що ця постанова може призвести до значного збільшення прихованого безробіття, оскільки у разі введення погодинної оплати досить буде найняти працівника на одну годину, і він буде вважатися зайнятим, при цьому безробіття збільшиться, однак офіційно не буде визнаватися.

Вони також підкреслили, що ця постанова була прийнята без урахування прав профспілок і працівників, оскільки не була попередньо погоджена із профспілками.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!