Думка експерта: Євро може впасти до 9,5 гривні

Четвер, 6 травня 2010, 13:41

У найближчій перспективі євро в світі немає тенденцій до зміцнення, а в Україні 2010 року курс європейської валюти може знизитися до 9,5-9,6 грн. за євро.

Так вважає керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB Микола Івченко.

За його словами, курс євро падає в світі через проблеми в Греції. "За останні три дні євро впав у світі на 3,6% до 1,2865 дол. за євро", - зазначив він.

Івченко також повідомив, що ключовою датою у динаміці євро буде 19 травня 2010 року, коли Греція повинна буде виплатити 50 млрд. євро за зовнішніми боргами.

"Якщо до того часу Греція не отримає фінансову допомогу від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду, то вона змушена буде піти на дефолт. Проте, швидше за все, Греція її отримає ", - вважає аналітик.

На думку експерта, у такому разі євро зупинить різке падіння, проте зростання курсу європейської валюти не буде. Виникне питання довгострокового прогнозу щодо курсу євро, оскільки, надаючи Греції фінансову допомогу, МВФ контролюватиме проведення реформ у країні, зокрема зі зниження дефіциту бюджету.

Багато експертів і спекулянти сумніваються, що Греція зуміє в найближчі 2-3 роки провести дані реформи, тому продають євро, пояснив Івченко.

Крім того, як він розповів, можливо, найближчим часом з подібними проблемами зіткнеться Португалія, і також змушена буде звертатися по допомогу, що також не сприятиме зміцненню європейської валюти.

Тому позитивних тенденцій у довгостроковій перспективі щодо зміцнення євро немає. До кінця року євро може подешевшати до 1,2 дол. за євро, а в Україні - до 9,5-9,6 грн. за євро, зазначив експерт.

Як повідомлялося, наприкінці квітня 2010 року Греція офіційно попросила країн-членів Євросоюзу про допомогу.

11 квітня 2010 року країни зони євро схвалили заяву на підтримку Греції, в якій висловили готовність надати Греції близько 30 млрд. євро у вигляді двосторонніх кредитів впродовж 2010 року.

На початку травня 2010 року Греція досягла угоди про кредитну підтримку з Євросоюзом і МВФ про те, що за три роки Афіни отримають від 100 до 120 млрд. євро для уникнення дефолту національної економіки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!