Україна згладжуватиме для Росії перепади напруги?

П'ятниця, 28 травня 2010, 16:10

Енергетики СНД опрацьовують можливість прийняття єдиних правил функціонування ринку системних послуг у рамках енергоринку.

Про це заявив журналістам міністр енергетики РФ Сергій Шматко, повідомляє агентство "Интерфакс".

На його думку, цей крок буде сприяти формуванню загального енергоринку країн СНД.

Першим етапом є угода про паралельну роботу енергосистем. Такий документ Росія вже підписала з Казахстаном, підготовлені до підписання угоди з Україною і Білорусією.

Російське Міненерго розраховує, що вони будуть підписані найближчим часом.

"З погляду подальших кроків до єдиного енергоринку тут ми очікуємо серйозних кроків щодо впровадження ринку системних послуг", - сказав Шматко.

За його словами, у Росії ринок системних послуг планується запустити з 1 січня 2011 року.

Для того, щоб цей ринок запрацював на всій території СНД, необхідно визначити єдині правила і сформувати нормативну базу.

"Цією роботою ми займаємося, але тема ця не швидка, ідеться про рівень міжурядової угоди", - додав міністр.

Системні послуги - це комплекс заходів, необхідних для забезпечення надійності функціонування єдиної енергосистеми РФ (ЄЕС).

Так, до числа системних послуг належить нормоване первинне регулювання частоти з використанням генеруючого обладнання; автоматичне вторинне регулювання частоти і перетоків активної потужності з використанням генеруючого обладнання (крім ГЕС встановленою потужністю більше 100 МВт); регулювання реактивної потужності з використанням електростанцій, на яких у період надання системних послуг не виробляється електроенергія; розвиток протиаварійного управління в ЄЕС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!