Інвестори побоюються за європейські банки на тлі боргової кризи

Вівторок, 25 травня 2010, 10:04

Вартість короткострокових запозичень на європейському міжбанківському ринку в понеділок підскочила до максимуму з літа 2009 року.

Це викликано побоюваннями інвесторів із приводу здоров'я банків і небезпеки подальшого розростання боргової кризи в регіоні, пише The Wall Street Journal.

Тримісячний Libor для кредитів в доларах досяг у понеділок 0,50969% проти 0,49688% у п'ятницю, причому найбільш помітним подорожчання було саме для європейських банків. Німецький держбанк WestLB AG повідомив, зокрема, що для нього ставка за тримісячними кредитами була 0,565% проти 0,38% місяць тому.

Ринки "вже знизили рейтинг європейської банківської системи", заявив газеті в зв'язку з цим стратег Nomura Securities Джордж Гонкалвес.

Зростання міжбанківських ставок може вилитися у підвищення вартості кредитів для споживачів і компаній в ЄС.

Як повідомлялося, у понеділок Міжнародний валютний фонд за підсумками чергового огляду іспанської економіки заявив, що країна має потребу в радикальному перегляді трудового законодавства, пенсійної системи, а також у консолідації банківської системи.

Іспанська банківська система "залишається під тиском", а її консолідація йде занадто повільними темпами, говориться в прес-релізі фонду.

Європейські уряди тим часом одна за одною оголошують про заходи щодо скорочення витрат.

Новий уряд Великобританії має намір урізати держвитрати на 6 млрд. фунтів.

Бюджетний дефіцит в Британії - один з найвищих у Європі.

Про власні заходи оголосив також уряд Італії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!