Дослідження не знайшли діоксин в українській кукурудзі - МінАП

Середа, 19 травня 2010, 18:01

Проведене Україною власне розслідування звинувачень у наявності діоксину в українській фуражної кукурудзи, яка поставляється до ЄС, свідчить про помилковість таких тверджень.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу Міністерства агрополітики.

"Потрапляння до Німеччини ураженої діоксином кукурудзи неможливе. Подібні заяви є нічим іншим, як публічним "пошуком винних". Адже набагато легше перекласти відповідальність на кого-небудь іншого - причому значно більш слабкого, ніж визнати провину за собою", - наводяться в документі слова міністра Миколи Присяжнюка.

Згідно з даними Мінагрополітики, розслідування проводиться із залученням всіх профільних служб та інспекцій - ветеринарної, карантинної, фітосанітарного та інших.

Міністерство нагадує, що за результатами розслідування, проведеного державними органами Нідерландів, нібито джерелом забруднення діоксином кормів є фуражна кукурудза, яка поставлялася херсонським науково-виробничим приватним підприємством "Дніпро-2" на адресу нідерландської Meunerie Liegeois BV і Doens Food Ingredients BV.

Створена за дорученням міністра комісія із з'ясування причин інциденту вилучила чотири зразки, що знаходилися на зберіганні у Херсонської обласної державної хлібної інспекції, направила їх до Інституту екогігієни і токсикології для дослідження на вміст діоксинів і фуранів.

За попередніми даними інституту, діоксину в кукурудзі не виявлено.

Паралельно Мінагрополітики та Держкомветмедицини також розслідують обставини поставок до Нідерландів кормів українського виробництва.

Відповідно до прес-релізу, вже встановлено, що документальний супровід партії фуражної кукурудзи була здійснено на належному рівні - з ветеринарним посвідченням і сертифікатом якості.

Крім того, чотири зразки кукурудзи українського походження були досліджені International Laboratories TLR в Нідерландах.

Згідно з відповідними аналітичними звітами, поліхлоровані біфеніли і діоксин (PCBs) у них не були виявлені.

Також кур'єрською службою додатково відправлені зразки кукурудзи для повторних лабораторних досліджень у лабораторіях TLR (Роттердам) і Eurofins (Гамбург).

Як повідомлялося з посиланням на німецькі ЗМІ, в цій країні в результаті розслідування виявленого в яйцях курей діоксину встановлено, що причиною його появи в цій продукції стала кукурудза, яка надійшла з України.

За даними Відомства захисту прав споживачів та контролю якості продовольства, сліди діоксину виявлені тільки в одній партії кормів, яка цієї зими надійшла до Німеччини з України через Нідерланди.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!