"УКРТЕЛЕКОМ" ПРОДАДУТЬ ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ

Середа, 19 травня 2010, 10:23

Україна має намір виставити 92,79% державних акцій ВАТ "Укртелеком" на конкурс з використанням відкритої пропозиції ціни і з елементами аукціону.

Про це йдеться в наказі Фонду державного майна (ФДМ) від 13 травня, опублікованому в газеті "Відомості приватизації", передає агентство "Інтерфакс-Україна".

Видання повідомляє, що конкурс планується оголосити в серпні цього року.

Уряд почав підготовку "Укртелекому" до приватизації з кінця 90 років минулого століття. Проте вдалося провести лише пільговий продаж, а в держави, як і раніше, залишається 92,79% акцій підприємства.

Попередній уряд Юлії Тимошенко намагався продати "Укртелеком" 2008 року, закріпивши в держвласності 25% +1 акція. Тоді ціна однієї акції на ринку становила 1,04 гривні, з урахуванням чого початкова вартість 67,79% акцій компанії оцінювалася в 13,2 млрд. грн.

Реклама:

Потім ціна акцій знизилася, і уряд в квітні того ж року визначив початкову ціну цього пакету в 12 млрд. грн.

Востаннє 67,79% акцій ВАТ "Укртелеком" планувалося виставити на аукціон у грудні 2009 року.

Фонд держмайна в квітні цього року повідомив, що надіслав Кабінету міністрів пропозицію відмовитися від закріплення блокпакета в держвласності.

У той же час ФДМ пропонував виставити на конкурс 75-80% акцій, а ті цінні папери, що залишилися, запропонувати до продажу на фондових біржах.

В даний час акції "Укртелекому" котируються за курсом 0,60 гривні за штуку, що дозволяє оцінити держпакет у 11,3 млрд. грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: