Фірташ вимагає в "Нафтогазу" гроші, а не газ

Вівторок, 18 травня 2010, 18:39

Стокгольмський суд може ухвалити рішення щодо спору між "Нафтогазом" і Rosukrenergo до липня 2010 року.

Про це заявив співвласник Rosukrenergo Дмитро Фірташ, повідомляє агентство Українські новини.

"Нам потрібно, принаймні, дочекатися рішення суду Стокгольму. У Rosukrenergo і "Нафтогазу" різні позиції: ми вимагаємо відшкодування грошима, у них - відшкодування газом", - сказав він.

"Вже не стоїть питання - вкрали чи не вкрали, а стоїть питання, як конкретно повертати, думаю, в кінці червня буде вже рішення", - зазначив Фірташ.

Як відомо, на початку квітня Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма, прийнявши попереднє рішення, зобов'язав "Нафтогаз" повернути 197 мільйонів доларів Rosukrenergo.

Швейцарська компанія заперечує придбання "Нафтогазом" 11 мільярдів куб. м газу на початку 2009 року.

Фірташ впевнений, що зараз українській стороні більш вигідно компенсувати збитки поверненням обсягу газу, ціна якого становить близько 230 доларів за тисячу куб. м.

"У той час як в 1 кварталі, до домовленості з Росією про знижку, вартість палива становила більш 305 доларів за тисячу куб. м", - говоритися в повідомленні.

Як відомо, згідно з додатком №1 до контракту "Нафтогазу" і "Газпрому" від 19 січня 2009 року по транзиту газу, "Газпром" мав право на проведення в січні-лютому 2009 року авансових платежів за транзит в 2009-2010 роках в розмірі до 1,7 мільярдів доларів.

"Нафтогаз" зобов'язувався використовувати ці кошти на оплату відступлених йому прав вимог "Газпрому" і його дочірніх і афілійованих компаній до Rosukrenergo.

"Газпром" заявив, що "Нафтогаз" має право вимагати від Rosukrenergo погашення боргу як газом, так і в грошовій формі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!