Власники продають контрольний пакет в "Оранті"

Вівторок, 18 травня 2010, 09:23

Голова наглядової ради НАСК "Оранта" Олег Спілка погодився з пропозицією співвласника компанії бізнесмена Миколи Лагуна виставити на пакетний продаж приналежні їм акції НАСК.

Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на генерального директора ІК Clever Management, яка управляє активами Лагуна, Сергія Сулімова.

Він не став розкривати розміри їхніх портфелів, але уточнив, що в цілому на продаж виставлено близько 58% акцій.

Видання нагадує, що восени 2009 року в ході додаткової емісії акцій на 600 млн. гривень Лагун став власником 45% "Оранти", пообіцявши збільшити пакет до контрольного.

Але тепер він вирішив продати 33% акцій через неефективну, на його думку, роботу менеджменту "Оранти" та її збитковість.

До кінця тижня планується обрати інвестиційний банк, який займеться організацією продажу страховика.

Заявки на отримання мандата вже подали українські ІК Dragon Capital і "Трійка Діалог Україна", участь запропоновано також американському інвестбанку Goldman Sachs.

Незалежно від результатів пошуку інвесторів акціонери "Оранти" продовжать переговори про заходи щодо зниження збитків компанії, заявив Сергій Сулімов.

Олег Спілка підтвердив факт домовленості про пакетної продажу акцій страховика.

"Ми ухвалили таке рішення в ході абсолютно конструктивної розмови", - сказав він, пояснивши свою згоду тим, що контроль над "Орантою" коштуватиме дорожче, ніж міноритарні пакети окремо.

Контрольний пакет виставлять на продаж із запропонованим Олегом Спілкою мультиплікатором - більше двох об'ємів річних премій, зазначив Сулімов.

У 2009 році "Оранта" зібрала 715 млн. гривень, що дозволяє оцінити 58% акцій компанії не менш ніж в 830 млн. гривень.

Низька активність покупців може знизити оцінку до 1,5-2 премій, тобто понад 622 млн. гривень.

За словами Сулімова, казахський БТА Банк, який володіє 35% страховика, не готовий ані продати свої акції, ні купувати нові.

"Але якщо ціна здасться БТА Банку привабливою, вони теж можуть вийти", - вважає він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!