ДПА: Три банки розкрадали бюджетні кошти

Середа, 12 травня 2010, 12:01

Державна податкова адміністрація підозрює три банки з групи середніх у причетності до розкрадань бюджетних коштів.

Про це заявив перший заступник голови ДПА, начальник податкової міліції Віктор Шейбут, повідомляє тижневик "Контракти".

"Таких, як банк "Слов'янський", у нас вже три банки. Це - середні банки, які були частиною злочинної схеми і використовувалися як інструмент для вимивання бюджетних коштів", - сказав він.

Податківець додав, що деякі керівники банків діяли свідомо.

"Будемо порушувати кримінальні справи, а зараз ми на стадії документування за фактом розкрадання бюджетних коштів", - додав він.

Як відомо, банк "Слов'янський" 1999 року входив до п'ятірки найбільших українських банків, проте в 2001 році був ліквідований після тривалих розглядів з ДПА щодо ухилення від сплати податків.

У 2002 році суд визнав Фельдмана винним у розкраданні грошей і в ухиленні від сплати податків, засудивши до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією.

Проте потім суддівська колегія Верховного суду скасувала звинувачення в частині ухилення від сплати податків, пом'якшивши покарання до п'яти років позбавлення волі.

У червні 2004 року Фельдман достроково звільнений з в'язниці після того, як відбув половину терміну.

Європейський суд з прав людини навесні 2010 року зобов'язав Україну виплатити екс-главі банку "Слов'янський" Борису Фельдману гривневий еквівалент 8 тис. євро за проведення несправедливого судового процесу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!