Польща будує новий перехід в Україну

Середа, 12 травня 2010, 08:54

На українсько-польському кордоні розпочато будівництво нових пунктів пропуску у рамках програми підготовки до "Євро-2012".

Про це повідомляє радіостанція "Німецька хвиля"

Інфраструктуру автомобільного пункту пропуску Будомєж-Грушів буде збудовано з польського боку кордону. Польська сторона вже розпочала будівництво зі своєї сторони.

Міжнародними угодами передбачено спільний українсько-польський митний та прикордонний контроль, що дозволить скоротити час перетину кордону.

На розбудову пункту поляки планують витратити 45 мільйонів доларів, і з них 13 мільйонів - допомога ЄС у рамках програми сусідства.

Згідно з технічними характеристиками, діятиме 16 смуг руху в обидва боки, з пропускною здатністю у 3 тисячі авто щодня.

"З українського боку кордону передбачено будівництво сервісних об'єктів та розбудова дорожньої інфраструктури", - повідомив керівник головного управління архітектури й будівництва Львівської ОДА Степан Лукашик.

Цей проект входить до державної програми підготовки до чемпіонату з футболу у 2012 році, додав він.

Загалом, до 2012 року має бути збудовано три пункти пропуску: два з них на території Польщі і один з українського боку кордону. Хоча міжнародними угодами на перспективу передбачено будівництво шести пунктів пропуску з паритетним розподілом - три з українського і три з польського боку, сказав Лукашик.

Він додав, що нові пункти повинні зменшити навантаження на вже існуючі, а відтак і черги на кордоні. Адже на понад 500 кілометрах спільного українсько-польського кордону функціонує лише 6 автомобільних і 6 залізничних пунктів пропуску, що не відповідає жодним міжнародним нормам.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!