НБУ більше не продаватиме "пільгову" інвалюту

Вівторок, 11 травня 2010, 18:34

Національний банк України відмовився від проведення аукціонів з продажу іноземної валюти населенню для погашення кредитних зобов'язань (спецаукціонів).

Про це ідеться у листі НБУ до учасників ринку, датованому 6 травня, повідомляє агентство "УНІАН".

"У зв'язку з припиненням Національним банком України проведення аукціонів з продажу іноземної валюти за спеціальним пільговим курсом для задоволення потреб населення з метою виконання ними зобов'язань в іноземній валюті за кредитними договорами... припиняється тимчасовий порядок обліку зазначених коштів за позабалансовим рахунком 9809", - говориться в листі.

Як повідомлялося, у своїй постанові №206 від 15 квітня 2010 року "Про участь Національного банку України на міжбанківському валютному ринку України" в II кварталі 2010 року регулятор передбачив здійснення своїх інтервенцій у формі "валютних аукціонів, спрямованих на підтримку платежів фізичних осіб за їхніми кредитними зобов'язаннями в іноземній валюті, - відповідно до ситуації на валютному ринку і повідомлень Національного банку України".

Спецаукціони проводилися з 27 лютого 2009 року, під час курсової нестабільності гривні, для задоволення потреб позичальників - фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості за кредитами, взятими у валюті.

Пізніше Нацбанк почав продавати валюту за пільговим курсом і фізичним особам-резидентам - суб'єктам підприємницької діяльності.

Останній спецаукціон відбувся 17 лютого 2010 року. У зв'язку з тим, що ситуація на валютному ринку країни стабілізувалася, а обсяги заявок почали знижуватися, спецаукціони Нацбанк більше не проводив.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.