Активи 20 найбагатших українців дорівнюють доходу країни за рік

Четвер, 8 квітня 2010, 14:23

Сумарна вартість активів 20 найбагатших українців дорівнює дохідній частині українського держбюджету за 2009 рік.

Такі підрахунки журналу "Фокус", який у п'ятницю, 9 квітня, представить щорічний рейтинг "200 найбагатших людей України".

Видання в анонсі зазначає, що після торішнього падіння економіки українські бізнесмени "відновлюють сили", активно нарощуючи і збільшуючи капітали.

При цьому велика частина - майже 30 млрд. доларів, що дорівнює дохідній частині бюджету України за 2009 рік, - припадає на першу двадцятку списку найбагатших.

Рейтинг "200 найбагатших людей України" поповнився 61 новим ім'ям, 7 із яких потрапили в першу півсотню.

Трійку лідерів традиційно очолює Рінат Ахметов, якому за 2009 рік вдалося збільшити свої статки удвічі - до 7,52 млрд. доларів. Утім, у 2008 році статки Ахметова перевищували 12 млрд. доларів, зазначає видання.

Вперше в рейтингу на друге місце вийшов Ігор Коломойський.

Віктор Пінчук, втративши одну позицію, посідає третє місце в рейтингу "Фокусу". Він - єдиний у першій десятці, чиї активи втратили в ціні, унаслідок чого статки бізнесмена зменшилися на 662 млн. доларів.

Проривом року "Фокус" назвав співвласника "Миронівського хлібопродукту" (ТМ "Наша Ряба") Юрія Косюка, який збільшив капітал утричі за останній рік і перемістився в рейтингу на 9 місце - з 22 позиції 2008 року.

До рейтингу увійшли 6 жінок: Ольга Нечитайло-Риджок (ГК "Баядера"), Філя Жебрівська ("Фармак"), Оксана Єлманова (ГК "FIM"), Ольга Куценко (ГК "Олком"), Алла Ванецьянц (КБ "Південний") і Оксана Кавицька (Helen Marlen Group).

"Фокус" оцінював лише тих, чиє право власності підтверджено інформацією з відкритих джерел.

Крім того, оцінювалися лише підприємства, річний виторг яких перевищує суму 10 млн. доларів.

Також уперше враховувалися боргові навантаження бізнесів учасників рейтингу.

Повний список учасників рейтингу "200 найбагатших людей України", а також деталі про доларових мільйонерів України будуть опубліковані 9 квітня.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!