НКРЕ підвищила тарифи облгазам на постачання газу

Середа, 28 квітня 2010, 16:41

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) з 1 травня 2010 року підвищила тарифи на транспортування природного газу розподільними трубопроводами і його поставку підприємствам з газопостачання та газифікації.

Відповідне рішення комісія прийняла на своєму засіданні в середу, повідомляє агентство "УНІАН".

Зокрема, середньозважений тариф на розподіл газу, з урахуванням загального обсягу транспортування газу і планової тарифної виручки для облгазів, підвищиться на 34,4% - до 109,3 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Середньозважений тариф на поставку природного газу облгазів зросте на 8,7% - до 37,5 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Загальний тариф на транспортування природного газу для споживачів України зросте на 23% - до 150 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

При затвердженні тарифів НКРЕ врахувала і проіндексовані на 13,1% зростання витрат компаній, пов'язаних з обслуговуванням мереж, придбанням витратних матеріалів, а також тарифів на електроенергію.

Крім того, у тарифі передбачено зростання фонду оплати праці по компаніях в середньому на 5,5%.

Також враховано зростання вартості газу, що використовується компанією на виробничі потреби, з 934,7 гривень за тисячу кубометрів в 2008 році до 2020,25 гривень за тисячу кубометрів в 2009 році.

За даними НКРЕ, це збільшення тарифів дозволить закумулювати для газопостачальних компаній додатковий ресурс в обсязі 1,7 млрд. гривень.

При цьому в ході розгляду питання голова НКРЕ Сергій Тітенко підтвердив, що це є першим етапом перегляду тарифів, і не виключив, що чергова їх корекція відбудеться найближчим часом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!