"Газпром" цікавиться українським роздрібним ринком газу

Середа, 28 квітня 2010, 16:08

Росія як і раніше зацікавлена в роботі на роздрібному ринку газу в Україні.

Про це заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко, повідомляє агентство "Интерфакс".

"Без сумніву, нам цікавий вихід на роздрібний ринок України", - сказав він.

Він нагадав, що "Газпром" має в Україні 100-відсоткове дочірнє підприємство "Газпром збут Україна".

За словами міністра, через цю "дочку" розглядалася можливість поставки частини російського газу.

"Ми планували, що певні обсяги газу, що поставляється на Україну зі знижкою, можуть піти через цю "дочку", - сказав він.

Шматко підкреслив, що це буде вигідно як для України, яка буде одержувати дешевий газ, так і для "Газпрому", у якого з'явиться можливість розширити свою мережу і вийти на роздрібний ринок цієї країни.

У той же час, підкреслив міністр, питання про присутність "Газпрому" на роздрібному ринку газу України не був умовою Росії при укладенні угод з Україною.

"Важливо підкреслити, що ця пропозиція ні в якій мірі не є умовою (угоди з Україною), це якась переговорна позиція", - сказав він.

Міністр також додав, що Україна також обговорює можливість активізації роботи спільного консорціуму з будівництва нових ділянок газопроводів в газотранспортній системі України.

"У нас є міжнародний консорціум з управління при створенні нових ділянок газопроводів. На цій базі ми могли б розгорнути тему з модернізації та транзиту газу. Зараз ухвалено рішення, що ми цей консорціум оживляємо", - сказав він.

При цьому міністр уточнив, що відомства Росії та України готують план з перспективного розвитку цього консорціуму.

Як повідомлялося, "Газпром" 3 квітня 2008 року зареєстрував в Україні дочірню компанію "Газпром збут Україна" в рамках реалізації нової російсько-української угоди про розвиток відносин в газовій сфері від 12 березня 2008 року.

"Газпром збут Україна" в 2009 році поставив українським промисловим споживачам 2,1 млрд. кубометрів природного газу. У 2010 році компанія розраховує поставити українським промпідприємствам 3-3,5 млрд. кубометрів газу, при цьому в першому кварталі 2010 року "Газпром збут Україна" поставив близько 900 млн. кубометрів газу.

Минулого тижня НКРЕ прийняла рішення видати ТОВ "Газпром збут Україна" ліцензію терміном на 5 років на постачання газу за нерегульованим тарифом в обсязі до 7,5 млрд. кубометрів на рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!