Податківці отримають доступ до банківських рахунків громадян?

Вівторок, 27 квітня 2010, 21:10

Державній податковій адміністрації можуть бути делеговані повноваження в отриманні від банків інформації, що становить банківську таємницю, обстеженні будь-яких виробничих, складських, торгових та інших приміщень (об'єктів), що використовуються для здійснення господарської діяльності платників податків, а також подавати позови до суду на платників податків за порушення податкового законодавства.

Такі пропозиції містяться в законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", підготовленому Міністерством фінансів, повідомляє прес-служба Мінфіну.

"Обмеження щодо отримання інформації, яка містить банківську таємницю, не поширюються на посадових осіб податкових органів, які в межах наданих законом "Про державну податкову службу в Україні" повноважень здійснюють функції податкового і валютного контролю", - йдеться в тексті документа.

Згідно із проектом закону, податкові органи мають право одержувати безоплатно від платників податків, установ Національного банку України та комерційних банків довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, обсяги та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від суб'єктів підприємницької діяльності, про обсяг та обіг коштів на рахунках фізичних осіб, які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності.

Крім того, податкові органи зможуть подавати в суди позови до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - платників податків про стягнення в дохід держави коштів, отриманих за недійсними угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами, а також до фізичних осіб - платників податків за неподання декларації про майновий стан і доходи.

На податкові органи також покладаються повноваження з контролю за використанням обладнання для виробництва спирту, яке належить суб'єктам підприємницької діяльності.

Також документ передбачає розширення повноважень митних органів.

Так, у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації щодо вартості товарів, яка відрізняється від задекларованої при митному оформленні, митний орган має право самостійно визначати суму податкового зобов'язання платника податків виходячи з вартості товару, зазначеної у цих документах.

Законопроект також передбачає введення штрафних санкцій у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для платника податків у разі, якщо він своєчасно не подав декларацію про доходи фізичних осіб за кожне таке неподання або її затримку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!