Чверть українців платитимуть за електрику більше?

Вівторок, 27 квітня 2010, 14:55

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) розглядає можливість введення дворівневого тарифу на електроенергію для побутових споживачів, що диференціюється залежно від обсягів місячного споживання.

Про це під час круглого столу представників НКРЕ і Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) заявив заступник начальника управління цінової політики в електроенергетиці НКРЕ Руслан Кайдаш, повідомляє агентство "УНІАН".

За його словами, зокрема, введення такого тарифу передбачає встановлення порогу споживання на рівні 150 кВт/год. на місяць.

При цьому у разі перевищення цього обсягу електроенергія відпускатиметься за новим тарифом, у разі споживання до 150 кВт/год. тариф збережеться на нинішньому рівні (24 коп. за кВт/год. з ПДВ).

Кайдаш зазначив, що така схема передбачатиме застосування нового тарифу лише до обсягів електроенергії, спожитих понад поріг 150 кВт/год.

"Тобто у разі споживання 170 кВт/год. споживач платитиме за новим тарифом лише за 20 кВт/год.", - пояснив він.

Також Кайдаш зазначив, що на сьогодні діючий тариф для населення компенсує витрати, пов`язані з виробництвом, розподілом і постачанням електроенергії, лише на 27%, тоді як, наприклад, у сусідній Росії цей рівень доходить до 73%.

НКРЕ також відзначає, що введення нових тарифів за запропонованою схемою істотно не позначиться на витратах населення, оскільки, за даними регулятора, на сьогодні понад запропонованої планки в 150 кВт/год. електроенергію споживають лише 25% побутових споживачів.

Кайдаш повідомив також, що зараз запропонована НКРЕ схема корекції тарифу проходить узгодження на рівні Міністерства економіки, Міністерства палива і енергетики, Міністерства фінансів і Міністерства праці й соціальної політики.

Крім того, комісія і спільний представницький орган профспілок вже створили робочу групу для обговорення запропонованої схеми.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!