Бойко перейнявся газовими гарантіями

Неділя, 25 квітня 2010, 20:26

Українська і російська сторони працюють над вирішенням питання про гарантування обсягів транзиту газу через територію України.

Про це заявив міністр палива й енергетики Юрій Бойко в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє агентство УНІАН.

"Вже одержали доручення, і ми від нашого президента і російські партнери від президента Росії - попрацювати і створити таку модель, яка б дала можливість одержати гарантований обсяг газу. Гадаю, протягом літа ця модель буде відпрацьована", - сказав Бойко.

Він зазначив, що це питання треба вирішувати, зокрема, і з країнами Європи, які беруть участь в будівництві газопроводів, що обходять Україну - "Північний" і "Південний" потоки.

Саме після введення цих проектів обсяг прокачування газу через Україну скоротиться.

"Нас обходить не Росія. У нас газопровід будується Росією разом з європейцями. "Північний потік" будується Німеччиною, Великобританією і Росією - це такий консорціум. "Південний потік" - Італією, Францією і Росією. Це їхні спільне рішення і спільні гроші", - висловився український міністр.

Тому він вважає, що й Україна мусить працювати зі всіма цими організаціями.

"П'ять років пройшли даремно в цьому дуже важливому для нас сегменті. Нам треба буде відновити діалог, щоб ми зафіксували кількість газу, яка гарантовано проходитиме через нашу ГТС", - планує Бойко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!