Шлапак: уряд Тимошенко обманював МВФ

П'ятниця, 2 квітня 2010, 09:37

Олександр Шлапак вважає, що позиція Ющенка щодо співпраці з МВФ завжди була правильною, зваженою і державницькою.

Про це він заявив у відповідь на заяви колишнього в.о. міністра фінансів в уряді Тимошенко Ігоря Уманського про те, що екс-президент всіляко перешкоджав переговорам уряду з МВФ, пише газета "Дело".

"Спроба (Уманського) відбілити себе - це позиція слабака", - сказав він.

Шлапак наголосив, що президент "завжди приділяв величезне значення необхідності співпраці з МВФ, але співпраці, побудованій на виконанні зобов'язань, а не на поступовому сповзанні держави до боргової ями".

"Принцип роботи МВФ - це гроші в обмін на реформи. Держава повинна запропонувати такий пакет реформ, який дозволить не тільки збалансувати поточний дефіцит бюджету, але і повернути гроші в майбутньому", - відзначив він.

Говорячи про Україну, він відзначив, що "складалися серйозні програми, вони пропонувалися МВФ, під ними підписувалися президент та голова Національного банку, а потім вони не виконувалися".

"Уряд починав пояснювати, чому не виконані ці програми, і просити гроші далі. Конфлікт перейшов у відкриту фазу в серпні 2009 року, коли уряд з шести заходів, які мав виконати ще до отримання грошей від МВФ, п'ять не виконав", - повідомив Шлапак.

"На жаль, в цьому брало участь і міністерство фінансів", - додав він.

Шлапак зазначив, що таким чином, фактично, уряд обдурив МВФ, "присвоївши" до бюджету держави 4 млрд. доларів.

"Після цього президент зайняв надзвичайно жорстку позицію - жодного підпису він більше не поставить під подібного роду обіцянками, якщо попередні заходи, які Україна повинна виконати до отримання грошей, не будуть реалізовані", - підсумував експерт.

Як повідомлялося, у четвер в інтерв'ю газеті "Дело" Ігор Уманський заявив, що екс-президент Віктор Ющенко всіляко перешкоджав переговорам уряду Юлії Тимошенко з МВФ.

"Я добре пам'ятаю, як сидів навпроти Стросс-Кана (директора-розпорядника МВФ), а він показував мені пачку листів від президента, в яких ішлося про те, що програма співпраці з МВФ - це зло для України і продовження співпраці навіть не потрібно обговорювати. І що він, Ющенко, буде робити все можливе, щоб ця програма померла в такому вигляді і при такому уряді", - розповів колишній очільник Мінфіну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!