У "Газпромі" хочуть володіти, а не "управляти" українською ГТС?

П'ятниця, 2 квітня 2010, 09:03

Переговори про створення газотранспортного консорціуму за участю Росії й України зайшли в глухий кут.

Саме тому прем'єр-міністр Микола Азаров у четвер запропонував першому заступнику прем'єра Росії Ігорю Шувалову обговорити спільну модернізацію української газотранспортної системи, пише "Комерсант-Україна".

У НАК "Нафтогаз України" вважають, що спільна модернізація є більш реальним проектом, ніж створення консорціуму з управління ГТС.

"Ми не відмовляємося від ідеї створення консорціуму, і модернізація може стати першим кроком у цьому питанні. Але поки проект по інвестиціях і модернізації газотранспортної системи більш реальний, ніж консорціум", - каже джерело газети в компанії.

Водночас, високопоставлене джерело в "Газпромі" пояснило, що російська компанія зацікавлена винятково в контрольному пакеті акцій ВАТ "Укртрансгаз", яке експлуатує українські ГТС.

"Нам потрібна власність, а не управління і контроль. Україна ж пропонує лише участь на паритетних засадах. Ми готові купити пакет акцій за гроші або в обмін на знижку в ціні на газ", - уточнив співрозмовник видання.

Як відомо, ідею газотранспортного консорціуму з Росією в обмін на більш дешевий газ просуває президент Віктор Янукович.

Однак на переговорах у березні російська сторона заявила, що консорціум не є тією платою, за яку вона готова знизити ціну газу для України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!