ЄБРР передумує оплачувати приєднання України до енергомереж ЄС

Вівторок, 13 квітня 2010, 11:05

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку втретє перенесла розгляд кредиту Національній енергетичній компанії "Укренерго".

Про це повідомили в банку, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

Позика 175 млн. євро під державні гарантії передбачається на будівництво лінії електропередач (ЛЕП) "Запорізька АЕС - Каховська" потужністю 750 кВ та підстанції "Каховська" 750/330/220 кВ.

Згідно з повідомленням банку, нова планована дата винесення цього проекту на засідання ради директорів - 8 червня 2010 року, тоді як в останній раз його розгляд намічалося на 13 квітня 2010 року, ще раніше - на 26 січня 2010 року, а спочатку - на 8 грудня 2009 року.

Джерело, близьке до переговорів, повідомило, що залишаються питання, зокрема, про можливості державних гарантій, які необхідно погодити до остаточного розгляду проекту.

Як відомо, в рамках нового проекту будівництва ЛЕП "ЗАЕС - Каховська" 750 кВ планується також побудувати два заходи від існуючих ліній потужністю 330 кВ, прокласти реконструкцію підстанції "Новокаховська" 330/220 кВ і оптоволоконну лінію зв'язку.

Загальна вартість проекту сягає 449 млн. євро.

У жовтні 2009 року Європейський інвестиційний банк вже ухвалив рішення про виділення НЕК "Укренерго" на цей проект кредитом до 150 млн. євро.

Метою будівництва нової ЛЕП є зв'язок енергосистеми України з європейською енергосистемою UCTE, ефективніше використання потужностей найбільшої в країні Запорізької АЕС і задоволення росту попиту на електроенергію в регіоні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!