Експерт: новому уряду доведеться вдатися до непопулярних заходів

Вівторок, 9 березня 2010, 08:59

Збалансування державного бюджету України неможливе без проведення низки непопулярних серед населення реформ, спрямованих на скорочення його витрат.

Таку думку висловила експерт Центру Східних досліджень (Варшава) Анна Гурська в аналітичному звіті, повідомляє агентство "УНІАН".

Вона зазначила, що відродження національної економіки, яка скоротилася 2009 року через кризу на близько 15%, не дозволить утримати фінансування на старому рівні.

"Єдина дорога зменшення дефіциту - це скорочення бюджетних витрат", - вважає експерт.

Гурська написала, що уряд буде вимушений поступово підвищувати ціни на газ для населення і комунальних підприємств, які традиційно дотуються за рахунок прямого дофінансування "Нафтогазу України", котрий перебуває на межі дефолту.

Крім того, буде підвищено тарифи на комунальні послуги, що дозволить скоротити дотації місцевим органам влади.

Уряд для скорочення витрат також намагатиметься реалізувати пенсійну реформу і змінити систему соціального забезпечення.

Експерт вважає, що влада може зберегти низку пільг для ряду галузей (які - на її думку - можуть стати мотором економічного зростання), зазначивши, що найбільшим викликом для країни буде створення нових умов для ведення бізнесу, які могли б істотно поліпшити інвестиційний клімат в Україні.

У середній перспективі аналітик серед необхідних заходів назвала дерегуляцію економічної діяльності, спрощення і стабілізацію податкової системи і консолідацію банківського сектору.

"У перспективі покращення інвестиційного клімату неможливе без обмеження корупції та становлення правової держави", - вважає експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!