Українські олігархи найпотужніші в Європі?

Неділя, 7 березня 2010, 15:03

Вплив олігархів на державу в Україні є найсильнішим у Європі.

Такого висновку дійшли провідні українські економісти, політологи й народні депутати, передає київське бюро "Радіо Свобода" .

Більшість українців під словом олігарх розуміють дуже грошовитого діяча, який здатен впливати на рішення державної влади, кажуть підсумки опитувань Академії політологічних наук України.

 

"Вони стали невразливими, навчилися окуповувати медіа та політику, прикупили провідні партії, хто проукраїнські, хто – проросійські. З ними змушений буде рахуватися кожен президент та прем’єр", - описує олігархів депутат Олесь Доній.

 

Він доходить висновку, що на український дрібний бізнес припадає найменша в Європі частка ВВП.

 

"Поки не буде зламана ця тенденція, то мені здається, монополізація економіки та політики з боку олігархів триватиме", - каже Доній.

Гальмівним фактором для посилення олігархії НУНСівець вважає конкуренцію між фінансово-владними групами. Проте, за його словами, зі зміною влади великий бізнес консолідується, і це вже становить загрозу демократії.

 

З іншого боку, саме олігархи є рушійною силою української економіки, головними благодійниками й наповнювачами бюджету, вважає дослідник великого бізнесу Сергій Руденко, автор книги "25 багатіїв України".

 

учасна українська олігархія фізично не може діяти всупереч національним інтересам України", - впевнений її дослідник.

 

Говорити, що нинішній президент здасть національні інтереси, бо він висунутий олігархами - безглуздо, каже Руденко.

 

"Згадаймо дев’яності роки, коли представники цього капіталу на Донеччині пережили жорстокі конфлікти з російським бізнесом. Навряд чи вони зараз віддадуть йому здобуту владу", - роздумує він.

 

Руденко ставить питання - чи можуть інтереси підприємеця Порошенка, який очолює МЗС, збігатися з національними? "Безумовно", - відповідає на нього.

 

Як повідомлялося, експертні кола припускають, що за правління Віктора Януковича вплив великого бізнесу на державну політику посилиться.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!