Янукович має альтернативи на випадок невдачі в переговорах із Москвою?

П'ятниця, 5 березня 2010, 10:26
Одне з головних завдань президента Віктора Януковича у Москві - домогтися зниження ціни газу, натомість він готовий допустити "Газпром" до управління ГТС України.

Президент має намір переконати Москву відмовитися від ідеї будівництва проекту South Stream вартістю 8-24 млрд. євро чи скорегувати плани з урахуванням інтересів Києва, пише газета "Комерсант-Україна".

Янукович уже неодноразово заявляв, що будівництво Росією газопроводів Nord Stream і South Stream в обхід України руйнує перспективи розвитку ГТС.

Якщо Москва проігнорує інтереси української сторони, оточення Януковича, за інформацією видання, відновить експорт газу, що добувається в Україні, до Польщі, Румунії й Угорщини. До 2006 року "Нафтогаз України" експортував у цих напрямках по 5 млрд. кубометрів газу щорічно.

Крім того, за словами співрозмовника газети в адміністрації президента Януковича, на випадок недомовленостей із Кремлем Київ передбачив і інші варіанти забезпечення своєї енергобезпеки.

"Ми спроможні побудувати термінали з регазифікації ємністю 20-30 млрд. кубометрів зрідженого газу. Це обійдеться в 500-600 млн. доларів, й інвестори для цих проектів у нас уже є", - сказав він.

За розрахунками джерела, цей газ обійдеться кінцевим споживачам України в 200-210 доларів за тисячу кубометрів, тобто на третину дешевше російського.

Голова East European Gas Analysis Михайло Корчемкін каже, що технічно це можливо, якщо імпортувати газ з Катару й Алжиру. Ціна цього газу на спотових ринках у Нідерландах і Бельгії 4 березня складала 175-178 доларів за тисячу кубометрів.

Вартість транспортування з Алжиру до кордону з Україною складе менше 35 доларів, з Катару -55 доларів за тисячу кубометрів, підрахував експерт.

У I кварталі 2010 року вартість російського газу для України складає на кордні 305 доларів за тисячу кубометрів.

На думку директора київського Центра енергетичних досліджень Костянтина Бородіна, економічно обґрунтована ціна цього газу для України -205-210 доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!