У Європі дозволили вирощувати генетично модифіковану картоплю

Четвер, 4 березня 2010, 12:08

Після тривалих дискусій Єврокомісія дозволила вирощувати генетично модифіковану картоплю "Амфлора" у промислових цілях.

Це вже друга після кукурудзи ген-модифікована сільськогосподарська культура, дозволена в ЄС, пише Deutsche Welle.

За словами комісара з питань здоров'я та захисту прав споживачів Джона Даллі, крохмаль з такої картоплі може використовуватися для виготовлення паперу, ниток, клеючих речовин або як корм для тварин, але не як продукт харчування.

Країни ЄС мають право відмовитися від вирощування генетично модифікованої картоплі. Очікується, що "Амфлору" висадять у Німеччині та Чехії вже цієї весни. А у Швеції та Нідерландах - через кілька років.

Сорт "Амфлора" було створено німецьким хімічним концерном BASF заради особливих властивостей крохмалю цієї картоплі.

Як стверджують розробники, він робить нитки міцнішими, папір-гладким, дозволяє поліпшувати якість бетону, а рідкому клею дозволить довше не зсихатися.

Тому BASF ще 2003 року запропонувала вирощувати "Амфлору" у Швеції. Шведи погодилися, але для цього їм потрібен був дозвіл ЄС, на що пішло більше шести років.

Картопля стала другою генетично модифікованою сільськогосподарською культурою, дозволеною в ЄС. 1998 року в Євросоюзі було дозволено вирощування кукурудзи "Монсанто" MON 810. Нині вона вирощується в п'яти країнах - Іспанії, Чехії, Румунії, Словаччині та Португалії.

Єврокомісія дозволила також ввезення та переробку трьох сортів генетично модифікованої американської кукурудзи, але поки що не дозволила її вирощувати в ЄС.

Загалом Брюссель схиляється до того, аби в майбутньому країни ЄС самостійно ухвалювали рішення щодо вирощування генетично модифікованих продуктів.

Захисники довкілля від Greenpeace заявили, що "шоковані" таким рішенням Єврокомісії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!