Стан банків України визнано найгіршим у Європі

Вівторок, 30 березня 2010, 15:30

Стан українських банків виявився найгіршим серед європейських країн, і навіть майже зі всіх пострадянських держав.

Про це йдеться у звіті міжнародних фінансових груп за 2009 рік, повідомляє агентство "Українські новини".

Міжнародні стандарти фінансової звітності свідчать, що протягом 2009 року якість активів українських банків погіршувалася найстрімкішими темпами й до початку 2010 року рівень проблемних кредитів виявився в рази вищим, ніж в інших країнах східноєвропейського регіону.

За даними звітів українських банків з іноземним капіталом, частка кредитів із простроченням понад 90 днів на початок 2010 року становила від 12 до 36%, що значно вище офіційних даних НБУ, де відмічено 9,4%.

Для порівняння - східноєвропейські "дочки" міжнародних фінгруп наводять за цим показником цифри від 4 до 12%. У Росії рівень "проблемки" приблизно становить 12%. 

Також відомо, що за даними звіту Raiffeisen International, Україна посідає перше місце за рівнем проблемних кредитів (NPL) з показником 23,6%.

Водночас  середній показник групи в центрально-європейських країнах перебуває на рівні 6,5%.

Схожа ситуація з угорським OTP Bank, у його "дочки" в Україні NPL становить 22,3%, у Росії - 12,4%, Угорщині - 7,9%.

Зі слів експертів, причиною такої ситуації українських банків стала висока частка валютних кредитів і значне падіння курсу гривні. 

"Україна виявилася єдиною країною, у якій до 80% всіх кредитів було видано в доларах, і при цьому відбулася девальвація національної валюти на 60%", - заявив керівник аналітичного відділу "Райффайзен Банк Аваль" Дмитро Сологуб,

Другою причиною експерти називають серйозний економічний спад - падіння ВВП в 2009 році становило 15%. 

Самі банкіри нарікають ще й на українське законодавство.

"Частина кредиторів не платить не тому, що не може, а тому, що не хоче, - законодавство надає позичальникові багато лазівок, щоб не виплачувати кредит", - зазначив Дмитро Сологуб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!