"Євросусідство" принесе Україні майже півмільярда євро

Середа, 3 березня 2010, 09:17

Україна протягом трьох років отримає в рамках Європейської політики сусідства 470,1 млн. євро.

Про це повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ" із посиланням на прес-службу представництва Євросоюзу.

Згідно з повідомленням, протягом 2011-2013 років Європейський Союз надасть своїм сусідам понад 5,7 млрд. євро.

Кошти будуть виділені для зміцнення політичного співробітництва та розвитку економічної інтеграції між ЄС та сусідніми державами.

Нові ресурси виділені з бюджету Європейського інструменту сусідства та партнерства (ENPI).

Фінансування також буде підтримувати проекти щодо боротьби проти змін клімату, у транспортній сфері та енергетиці і політики з охорони навколишнього середовища.

2 березня Колегія Європейських Комісарів ухвалила 16 з 19 програм Європейського інструменту сусідства та партнерства, з бюджетом в 4,2 млрд. євро.

Серед них - 13 нових програм для країн-учасниць ЄПС: Азербайджану, Алжиру, Вірменії, Єгипту, Грузії, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Марокко, Молдови, Сирії, Тунісу та України.

Як відомо, Європейська політика сусідства була заснована в 2004 році. Політика виходить за межі традиційного політичного співробітництва для розвитку економічної інтеграції та підтримки реформ, потрібних для стимулювання соціально-економічного розвитку країн-партнерів ЄС.

Нещодавно ЄПС була посилена двома ініціативами регіонального співробітництва: Союзом для Середземномор'я і Східним партнерством.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!