МВФ назвав умови поновлення співпраці з Україною

Середа, 24 березня 2010, 12:25

Умовою відновлення співпраці України з МВФ є зміцнення фіскальної стабільності та ухвалення держбюджету з дефіцитом до 6% ВВП. 

Про це заявила перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова за підсумками зустрічі з місією МВФ у середу в Києві.

"Названо три галузі для продовження співпраці. Це зміцнення фіскальної стабільності, і тут найголовніше - ухвалення реалістичного бюджету із загальним дефіцитом не більше 6%," - сказала вона. 

На думку Акімової, це завдання "дуже напружене", але для уряду підсилу. 

Крім того, вона зазначила, що ще однією умовою є завершення рекапіталізації банків, забезпечення в середньостроковій перспективі хороших макропоказників, у тому числі щодо інфляції. 

"МВФ зробив особливий наголос на тому, що за показниками інфляції Україна зараз передова країна у світі після Аргентини", - підкреслила вона. 

Акімова також зазначила, що сторони обговорили питання, чи може бути продовжена співпраця з МВФ у рамках старої програми. За її словами, це питання ще буде обговорюватися.

Акімова і присутній на зустрічі віце-прем'єр Сергій Тігіпко ознайомили місію МВФ з перспективами ухвалення бюджету, зазначивши при цьому, що "президент і уряд бачать проблему зменшення бюджетного дефіциту і готові активно працювати в цьому напрямку". 

Акімова також повідомила про те, що місія МВФ працюватиме в Україні 2 тижні, після чого завершить звіт з оцінки фінансової ситуації в країні. 

Відповідаючи на запитання, про яку суму чергового траншу для України йдеться, вона зазначила, що це питання на зустрічі не обговорювалося. 

"Для України важливо швидко відновити відносини з МВФ і швидко отримати черговий транш, який потрібен і як сигнал для всіх інвесторів, і для фінансування питань, пов'язаних зі стійкою монетарною політикою", - сказала вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!