Росія відмовилася об'єднувати "Потік" із конкурентним газопроводом

Понеділок, 15 березня 2010, 11:41

Росія не розглядає питання об'єднання проектів будівництва газопроводів South Stream і Nabucco.

Про це заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко, коментуючи пропозицію гендиректора італійської нафтогазової компанії Eni Паоло Скароні об'єднати газопроводи, повідомляє "Лента.Ру".

"Наш проект мені здається сильнішим, у нас є і угоди, і газ. І ми чекаємо коли проект Nabucco зможе змагатися з нами", - заявив Шматко.

Як відомо, "Газпромові" і Eni належить по 50% в компанії-операторі газопроводу "Південний потік".

Раніше передбачалося, що в проект увійде французька енергетична компанія EdF, але російські й італійські компанії не можуть домовитися про частку, яка відійде французам.

Раніше джерела в "Газпромі" вже заявили, що у Eni щодо "Південного потоку" "позиція неконструктивна".

"Південний потік" планується побудувати до 2013 року. Газопровід буде прокладений по дну Чорного моря до Болгарії, після чого його розділять на дві гілки: через Грецію на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії.

Пропускна спроможність газопроводу складе 47-63 млрд. кубометрів газу на рік.

Конкуруючий з "Потоком" проект Nabucco управляється консорціумом європейських компаній, включаючи австрійську OMV, болгарську Bulgargaz, турецьку Botas, німецьку RWE, угорську MOL і румунську Transgaz.

На відміну від "Південного потоку", Nabucco піде в обхід Росії. Основною трудністю для Nabucco є брак джерел заповнення газопроводу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!