Чехія припиняє видавати українцям дозволи на роботу

Четвер, 11 березня 2010, 10:59

Чехія припиняє видачу та продовження громадянам України та інших країн, які не входять до ЄС (зокрема В'єтнаму, Монголії тощо) дозволів на працевлаштування.

Таке рішення прийняло Міністерство праці та соціальних відносин країни (МПСВ ЧР), повідомляє агентство "УНІАН".

За даними агентства, навіть ті іноземці, які вже працюють у цій країні багато років, можуть бути позбавлені роботи і права перебування в Чехії.

Місцевий центр зайнятості - так званий Уряд праці - наполягатиме, щоб роботодавці на тривалий час відкривали вакансію, щоб вона була доступніша потенційному чеському працівникові.

"Це тільки рекомендація, яка ґрунтується на оцінках нашого ринку праці", - заявила прес-секретар МПСВ Штєпанка Філіпова.

За її даними, рівень безробіття в Чехії в лютому 2010 року виріс до 9,9%. Безробітних у цій 10-мільйонній країні зараз нараховують 583 тисячі - найбільше в історії Чехії.

Цей жорсткий захід, на думку Філіпової, стосуватиметься в основному некваліфікованих робітників-іноземців.

"Але ми гарантуємо індивідуальний підхід, будемо брати до уваги становище конкретної людини, її досвід, стаж, знання мови, сімейний стан тощо", - додала вона.

За словами прес-секретаря Уряду праці в місті Плзень Магдалени Чадової, іноземці, утім, залишаться у Чехії й надалі.

"Оформлять собі підприємницьку ліцензію (це популярне явище серед в`єтнамців), або стануть членами кооперативів (як правило, це роблять українці), і таким чином в Поліції у справах іноземців змінять тип візи й мету перебування", - додала Зіта Кудрнова, голова пардубицької громадської організації "Міст з прав людини". Поліція такі тенденції підтверджує.

Станом на лютий 2010 року, за даними МПСВ ЧР, у Чехії офіційно працювало 52 тис. 623 громадян України, 5 тис. 045 - Молдови, 3 тис. 817 - Монголії, по 3,5 тисячі росіян та в'єтнамців.

Понад 2,2 тисячі іноземців тільки за цей місяць втратили роботу. Інші великі групи іноземців - словаки, поляки, румуни тощо - як громадяни країн ЄС дозволів на роботу не потребують, і нововведення їх не стосується.

Так само дозволів на роботу не потребують й іноземці, які мають дозвіл на постійне місце проживання в Чехії. Таких громадян України нараховується майже 44 тисячі осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!