Польський економіст: в Україні домінують великі фінансові групи

Неділя, 21 лютого 2010, 09:50

Проблеми із веденням середнього та малого бізнесу в Україні призводять до домінування в її економіці великих фінансових груп.

Таку думку висловив відомий польський економіст Лєшек Бальцерович в інтерв`ю тижневику "Дзеркало тижня".

"Існує багато формальних і неформальних бар'єрів, які зменшують схильність середнього підприємця інвестувати в офіційну економіку. У свою чергу, це призводить до домінування в економічній структурі України великих інвесторів і великих фінансових груп", - зазначив він.

Водночас, за словами економіста, у здоровій економіці зазвичай великою є частка малих та середніх підприємств.

"Я вважаю, що багато реформ стосовно політичної системи та організації державного апарату могли би поліпшити умови для приватних інвестицій", - сказав він.

Бальцерович також зауважив, що сьогодні Україні потрібна політична стабільність та реформаторський уряд.

За його словами, "в інтересах України визначити, по-перше, правильний діагноз економічних проблем країни, по-друге, сформулювати відповідну економічну стратегію".

"Головне завдання - координація дій еліт України навколо економічної стратегії, яка матиме конструктивний характер для досягнення як короткострокових, так і довгострокових цілей розвитку", - сказав він.

За словами польського економіста, на еліти в Україні покладено важливу відповідальність, що стосується не лише українського народу, а й Європи загалом: виробити правильний діагноз і правильну стратегію.

На переконання Бальцеровича, ніхто не може замінити українців у цій роботі.

"Це - завдання виключно для українських еліт, а також для всього українського суспільства", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua