Мінфін добирає первинних дилерів

Середа, 10 лютого 2010, 18:12

Міністерство фінансів 4 березня проведе четвертий  відбір первинних дилерів на ринку облігацій внутрішньої державної позики.

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

Сказано, що зголошення на відбір можна подавати до обіду 2 березня, а статус первинного дилера можуть отримати банки зі статутним капіталом хоча б 10 млн. євро, чий обсяг торгівлі ОДП з початку 2005 року перевищив мільярд гривень.

Як повідомлялося, Мінфін у липні 2009 року завершив підготовчу нормотворчу роботу з відбору первинних дилерів.

Згідно з даними установи, дилер зобов'язується щоденно котирувати на фондових біржах, подавати конкурентні заявки на покупку при їх розміщенні і забезпечувати купівлю ОВДП в обсязі не менше 3% загального обсягу їх розміщення протягом півріччя.

У свою чергу, Мінфін зобов'язується задовольняти при проведенні розміщення ОВДП виключно заявки дилерів з моменту укладення договорів про співробітництво з шістьма первинними дилерами і враховувати їхні пропозиції при складанні графіків розміщень.

На першому конкурсі - в серпні 2009 року - міністерство відібрало 5 дилерів: НГ Банк Україна, Ощадбанк, УкрСиббанк, Райффайзен Банк Аваль і Укргазбанк.

У вересні 2009 - ще 4: Родовід Банк, ОТП Банк, Унікредит Банк і Ерсте Банк, а в грудні 2009 року ще двох. Це банки "Київ" та "Київська Русь".

Оскільки кількість первинних дилерів досягла 11, можна запустити нову систему первинних аукціонів, що передбачає схвалення заявки тільки первинних дилерів.

У 2009 році Мінфін продав на первинних аукціонах ОВДП на 18,84 млрд.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!