Екс-заступник Стельмаха назвав аморальними грошову і фінансову системи України

Субота, 30 січня 2010, 10:39

Фундаментальний недолік грошової і фінансової систем України - в тому, що вони несправедливі й аморальні.

Про це заявив заступник міністра фінансів Олександр Савченко у статті для тижневика "Дзеркало тижня".

Як приклад цинізму цих систем він привів випадки, коли, зокрема, у банківському секторі все побудовано так, щоб захистити інтереси олігархів.

"Мільйонер, пенсійний фонд і підприємство товариства сліпих мали на рахунках в одному з банків-невдах по 100 тис. гривень. Питання: хто одержить гроші назад? Звичайно, мільйонер! Він одержить свої 100 тисяч, а от пенсіонери і сліпі не одержать нічого... Права юридичних осіб у нас не захищені зовсім!", - відзначив замміністра.

Така ж ситуація, за словами Савченка, сьогодні спостерігається і в пенсійній системі, коли громадяни з виробничим стажем по 40 років, які вийшли на пенсію з однаковими зарплатами за останні десять років, можуть отримувати пенсію в 1000 гривень, а можуть - у 50 тис. гривень.

Більш того, можна вийти на пенсію і в 45 років, і в 50, і в 60, отримувати 20 тис. гривень пенсії, при цьому мати чудове здоров'я і працювати ще на двох роботах із доходом 100 тис. гривень, відзначає він.

"Особливо цинічно виглядає ситуація, коли подружжя з цієї "державної еліти", яке вийшло на пенсію ("вона" у віці 55 років і "він" - у 60), із сумарною пенсією 50 тис. гривень на місяць думає про те, що краще придбати - третю машину чи другу дачу. А в цей час не менш як 40(!) молодих сімей із дітьми, в яких дохід на сім'ю в середньому по 4 тис. гривень, повинні фінансувати цей пенсійний рай для обраних", - констатує Савченко.

У такій ситуації необхідно ліквідовувати всі спеціальні пенсійні системи і зробити всіх рівними, а ті, хто хоче велику пенсію, повинні робити відрахування до недержавного пенсійного фонду, переконаний замміністра.

"Якщо діяльність грошово-фінансових органів влади (а це НБУ і Мінфін) не базується на принципі соціальної справедливості, включаючи справедливі відносини між поколіннями, то ця влада як по суті, так і в очах громадян є аморальною владою банди розбійників. Так звичайні люди і сприймають владу", - підкреслив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!