Чотири з п’яти сільгоспмашин в Україні - імпортні

П'ятниця, 29 січня 2010, 09:25

Частка імпортної сільськогосподарської техніки на внутрішньому ринку України становить близько 80%.

Про це повідомляє агентство "УНІАН" з посиланням на прес-службу Міністерства промислової політики.

Згідно з повідомленням, із 2000 року імпорт сільгосптехніки в Україну зріс майже у 17 разів, а власне виробництво - лише в 3,6 раза.

Водночас у міністерстві зазначають, що виробничі потужності вітчизняних сільгоспмашинобудівних підприємств можуть практично повністю задовольнити потреби сільгоспвиробників у технічних засобах для рослинництва, тваринництва, птахівництва й переробки отриманої сировини.

Вітчизняні підприємства спроможні виробляти майже 4 тис. найменувань машин і обладнання для АПК, що дозволяє механізувати приблизно 82% технологічних процесів у сільському господарстві.

Також повідомляється, що, незважаючи на зниження обсягів виробництва продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи, вітчизняні підприємства змогли виготовити необхідну для проведення весняно-польових робіт кількість техніки.

"На 1 січня 2010 року на складах підприємств і у дилерів є в наявності: тракторів - 1648 одиниць, обладнання для обробітку грунту - 1525 одиниць, сівалок - 1520 одиниць, машин для внесення добрив - 84 одиниці, а також достатня кількість запасних частин", - сказано в повідомленні прес-служби.

У міністерстві також повідомили, що у зв`язку з перепрофілюванням і зупинкою більшості ремонтних підприємств їх функції взяли на себе машинобудівники.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!