ЄБРР не скорочуватиме кредитування України

Вівторок, 26 січня 2010, 08:59

Стратегія Європейського банку реконструкції та розвитку на 2010 рік не передбачає скорочення обсягів кредитування України.

Про це заявив директор українського представництва банку Андре Куусвек, передає Deutsche Welle.

За його словами, пріоритетними напрямками інвестицій ЄБРР визначив енергетику та інфраструктуру.

Куусвек пояснив, що рекордна кількість інвестицій ЄБРР в українську економіку 2009 року була наслідком реалізації спеціально розробленої для України програми з подолання наслідків світової фінансової кризи.

Банкір не сумнівається і в поверненні кредитів.

"2009 року ми відібрали партнерів, які мали потенціал не лише пережити кризу, а й розвиватися далі. Цей потенціал є запорукою того, що кредити будуть повернуті", - сказав Куусвек.

За його словами, переважна більшість українських партнерів - приватні підприємства.

Якщо 2009 року інвестиції скеровувалися переважно в банківську сферу, цього року ЄБРР планує зосередитися на енергетиці, виробництві електроенергії та муніципальній і державній інфраструктурі, наголосив Куусвек.

Загальний обсяг коштів на ці проекти, за його словами, має скласти не менше 1,5 мільярдів доларів.

За офіційною інформацією, обсяг операцій бізнесу за весь час за проектами ЄБРР на кінець 2009 року склав 4,8 мільярда євро. Три чверті цих коштів отримав приватний сектор.

ЄБРР розпочав співпрацю з Україною 1993 року. 2009 року річний обсяг операцій банку вперше перевищив 1,5 мільярди доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!