Україні необхідна реформа сфери держуправління - експерт

Субота, 16 січня 2010, 12:57

Реалізація більш ефективної промислової політики вимагає реформування структури органів державного управління в Україні.

Про це заявив директор Інституту проблем національної безпеки при РНБОУ Володимир Горбулін у статті для тижневика "Дзеркало тижня".

"Ліквідація структурної незбалансованості промисловості з її сировинною орієнтацією та усунення загроз національним інтересам і безпеці потребує запровадження і нової структури державного управління. Йдеться, по-перше, про поєднання функцій державного управління у сфері промисловості та торгівлі, по-друге, про створення такої системи державного управління, яка забезпечила б системний підхід до реалізації заходів і завдань промислової, військово-технічної та військово-промислової політики держави", - зазначив експерт.

На думку Горбуліна, функції державного управління у сфері торгівлі повинне виконувати Мінпромполітики.

"Необхідно розширити повноваження існуючого Міністерства промислової політики шляхом передачі йому частини функцій державного управління у сфері торгівлі від Міністерства економіки та перетворення його на Міністерство промисловості та торгівлі", - заявив директор Інституту проблем нацбезпеки.

Окрім того, він пропонує підвищити роль державних агентств у сфері управління державним майном.

"Функції з правонаступництва та управління державним майном, надання державних послуг слід покласти на інші центральні органи виконавчої влади, причому найбільш прийнятна тут організаційна форма - державне агентство. У тих галузях промисловості, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, агентствам може бути наданий статус національних", - зазначив Горбулін.

Першочерговим завданням, на його думку, є створення Національного космічного агентства та Нацагентства оборонної промисловості.

"Практикою підтверджено доцільність створення Національного космічного агентства України. Назріла також потреба у створенні Національного агентства оборонної промисловості - важливої складової військово-економічного потенціалу держави", - переконаний експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!