У ЄВРОПІ НЕ ВЩУХАЄ "СИРНА ВІЙНА": ФЕТУ ВЗЯЛИ У ЗАРУЧНИКИ

Субота, 16 січня 2010, 00:55

Розбіжності з приводу "національної приналежності" сиру Емменталь мало не зірвали переговори між Швейцарією та Європейським Союзом про взаємне визнання продуктів.

Про це пише в швейцарська "Наша газета", повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Першу двосторонню угоду про торгівлю сільськогосподарською продукцією Берн і Брюссель уклали в 1999 році. Вже тоді передбачена була обопільна гарантія визнання вин і спиртних напоїв.

"У 2007 році почалися переговори з поширення угоди на інші продукти, зокрема сири. Ось тут-то і почалися запеклі суперечки", - відзначає видання, підкресливши, що в глухий кут європейських чиновників і виробників поставив саме Емменталь.

Походження цього сиру залишається загадкою, хоча назва, здавалося б, доводить його швейцарську національність: долина річки Еммі і однойменний регіон, який знаходиться в кантоні Берн, відзначає швейцарське видання.

Проблема полягає в тому, що "своїм" вважають Емменталь французька Савойя і баварський Альгой, які визнають та імпортують швейцарський різновид сиру, але виробляють і власну версію.

Швейцарія вимагала для свого Емменталь сертифікат, який підтверджує, що продукт повністю виготовлений в "регіоні походження".

Євросоюз заперечував, наполягаючи, що Емменталь - це загальна назва, як "Камамбер", і 90% цього виду сиру виготовляється за межами Швейцарії.

Єдина поступка, на яку погоджувався ЄС - захистити продукт найменуванням "Швейцарський Емменталь". Але виробників в кантоні Берн це не влаштовувало, оскільки вони мріяли про загальноєвропейське визнання.

Більш того, Швейцарія відмовилася припинити виробництво свого власного Фета, хоча суд ЄС захистив найменування Фета сертифікатом і заборонив використання цієї назви на етикетках сирів, вироблених за межами Греції.

З жовтня 2007 року європейські країни припинили називати грецькі сири власного виробництва Фета, крім Швейцарії.

Брюссель звинуватив Берн в шантажі і "взяття Фета в заручники". Швейцарська сторона відкинула звинувачення і обіцяла припинити виробництво Фета, як тільки Емменталь буде визнаний швейцарськими.

Напередодні в рамках двосторонньої угоди про взаємне визнання продуктів, контрольованих за походженням, Швейцарія та Євросоюз обмінялися відповідними списками найменувань.

Детально розглянувши документи, Берн і Брюссель домовилися продовжити переговори про розширення переліку продукції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!