Банки бояться провокування боржників на неплатежі

П'ятниця, 15 січня 2010, 18:54

Закон щодо права фізичних осіб - позичальників викупати власний борг у колекторів за ціною, яку колекторські компанії сплатили банку, може справити негативний вплив на платіжну дисципліну позичальників.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації "Український кредитно-банківський союз" (УКБС).

Зазначеним проектом пропонується надати фізичним особам - позичальникам право викупу власного боргу в колекторів за ціною передачі  такого права первісним кредитором - банком.

На думку представників УКБС, це свідчить про популізм законодавчої ініціативи, "яка замість задекларованого захисту прав громадян - позичальників банків, провокує невиконання боржниками кредитних зобов'язань, незалежно від їхнього фінансового стану та можливостей погашати заборгованість".

"Фактично позичальники стимулюються не платити за кредитом, маючи можливість викупу власного боргу за певний відсоток. Це ставить права кредиторів та позичальників у залежність від сумлінності позичальника та може призвести до збільшення ризиків банківського сектору", - йдеться в повідомленні.

За підсумками 2009 року проблемні кредити складали майже 9% кредитного портфелю банків, понад 65 мільярдів гривень, наголошують в УКБС.

"Минулому року їхній обсяг збільшився майже у 3,5 рази (з 18 млрд. грн.). Отже негативна динаміка змушує експертів УКБС попередити суспільство про небезпеку популістських рішень для грошово-кредитної системи України", - говориться в заяві.  

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!