Перевірок імпортного м'яса не буде

Четвер, 14 січня 2010, 09:11

14 січня повинна була набути чинності заборона на ввезення до України м'ясної продукції підприємств, які не були проінспектовані фахівцями Комітету ветеринарної медицини.

Нові вимоги мали б поширюватися на всіх виробників, включаючи тих, які мають "єврономер" - дозвіл, який дозволяє виготовляти і постачати продукцію в країни ЄС.

Але 28 грудня відповідний наказ Комітету ветмедицини було скасовано, пише газета "Комерсант-Україна" з посиланням на прес-службу відомства.

Офіційно причини цього в Мінагрополітики та Комітеті ветмедицини не коментують, але джерело видання в Мінагрополітики повідомило, що наказ було скасовано, тому що він "вийшов за межі правового поля", передбаченого вимогами СОТ. Цю інформацію підтвердили в представництві Європейської комісії в Україні.

За словами прес-секретаря представництва Давида Стулика, переговори про скасування обмежень проходили в рамках Комітету СОТ по санітарних і фітосанітарних нормах, і в них брали участь представники ЄС, США, Канади, Норвегії та інших країн-членів СОТ.

"Головним аргументом торгових партнерів України було те, що введення нею нових вимог до підприємств призведе до зменшення поставок продукції", - розповів Стулик.

За його словами, країни могли задіяти механізм вирішення торгових суперечок, передбачений законодавством СОТ, в результаті чого до України могли бути застосовані торговельні санкції - зокрема, підвищення ввізних мит у країнах СОТ для деяких українських товарів.

Раніше учасники ринку відзначали, що введення додаткових перевірок суттєво обмежить імпорт, тому що до моменту ухвалення рішення Комітетом ветмедицини був проінспектований лише ряд польських та білоруських компаній.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!