У Ющенка знають, як підняти енергобезпеку країни

Понеділок, 11 січня 2010, 13:35

У 2010 році Україна повинна розвернути нафтопровід "Одеса-Броди" в аверсний режим, оскільки тільки в цьому випадку вдасться підняти рівень енергетичної безпеки держави в цій галузі.

Про це заявив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"Я переконаний, що в 2010 році Україна має всі підстави, нібито нарешті розвернути нафтопровід "Одеса-Броди" в аверсний режим і в такий спосіб істотно підняти рівень власної енергетичної безпеки в цьому секторі", - зазначив він.

За словами Соколовського, тільки аверс нафтопроводу дасть можливість забезпечити належним чином альтернативною каспійською та російською нафтою практично всі нафтопереробні заводи України.

Він уточнив, що перш за все ідеться про західно-українські заводи, які на сьогоднішній день відчувають великий дефіцит сировини і в зв'язку з цим там не задіяна значна частина трудового колективу.

Як повідомлялося, раніше Віктор Ющенко звинувачував уряд у зриві роботи нафтопроводу "Одеса-Броди" в проектному напрямі і заявляв, що, незважаючи ні на що, нафтопровід буде працювати в аверсному режимі.

У травні 2009 року президент затвердив План невідкладних заходів щодо забезпечення реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу "Одеса-Броди".

Використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі було передбачено проектом його будівництва.

Нафтотранспортний проект планувався з метою диверсифікації поставок нафти на українські НПЗ і для розвитку транзитних можливостей країни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!