У Стельмаха дали прогноз щодо зниження ВВП та інфляції

Середа, 9 грудня 2009, 17:12

Керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький прогнозує зниження валового внутрішнього продукту на 13% і інфляцію 13% за підсумками 2009 року.

Про це він заявив на прес-конференції у середу, повідомляє агентство "Українські новини".

"Мій прогноз - 13 на 13, ВВП і інфляція", - сказав Литвицький.

Він припустив, що в січні і лютому 2010 року буде зафіксовано позитивну динаміку ВВП порівняно з аналогічними місяцями 2009 року.

"У січні-лютому ми матимемо показник (ВВП) з легким плюсом, тому що порівняльна база (щодо аналогічних місяців 2009 року) супернизька", - сказав керівник групи радників НБУ.

Однак про вихід із кризи, як думає Литвицький, можна буде говорити лише у разі позитивної динаміки ВВП протягом не менш як двох кварталів поспіль.

"Якщо два квартали, перший і другий (2010 року) дадуть "плюс", то тоді можна буде говорити про закінчення кризи", - зазначив він.

Литвицький також вважає, що курс гривні в доступній для огляду перспективі може зберігатися на нинішньому рівні.

"Якщо не буде чергового загострення істерії політиканів", - зазначив він.

Керівник групи радників голови НБУ додав, що проведена владою рекапіталізація ряду банків не чинить істотного негативного тиску на курс гривні.

Як повідомлялося, у липні-вересні 2009 року ВВП знизився на 15,9% порівняно з аналогічним періодом 2008 року, даних щодо ВВП за січень-вересень Держкомстат не наводить.

У листопаді 2009 року інфляція становила 1,1%, за січень-листопад - 11,3%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!